KONST / Litografier / Färglitografi 6903473
*
nr 690 3473
Fritz Axel From
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Fritz Axel From (f. 1925), -1960, 81/150, 39x49
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:54:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 05:31:51
1
Vinnande bud
4/4 17:38:47
2
150 kr
- Konstnär/Designer
Fritz Axel From
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Fritz Axel From
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz axel from färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
*
Fritz Axel From
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Fritz Axel From
nr 690 3473
Fritz Axel From
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Fritz Axel From (f. 1925), -1960, 81/150, 39x49
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 05:31:51 | 1 | Vinnande bud |
| 4/4 17:38:47 | 2 | 150 kr |
- Konstnär/Designer
Fritz Axel From
Fritz Axel From, född 1925, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Fritz Axel From
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz axel from färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38



